X
تبلیغات
رایتل

تهیه آنالیز بهاء آیتم ۱۶۰۶۰۱

شنبه 8 اسفند 1388

دو سه روز پیش کاربر محترمی درخواستی را به شرح زیر برای بنده ارسال کرد : 

  

"دوست عزیز ، بنده به آنالیز آیتم 3dwall مربوط به فصل 16 ابنیه به طور مبرم نیاز دارم البته اگه مستند باشه خیلی بهتره ! میتونی اونو واسم میل کنی ؟" 

 از آنجا که سازمان مدیریت آنالیزی برای این آیتم نداده است بنده  بنظرم آمد آنالیز مربوط به این آیتم (  160601 ) را تهیه و برای ایشان ارسال کنم. اما : 

کمی فکر کردم و صحبت یکی از اساتید را بخاطر آوردم که می گفت " آموزش ماهیگیری بهتر است از هدیه  یک قلاب ماهیگیری " و تازه چه برسد به  هدیه یک ماهی  یخزده !! 

پس : 

دوست عزیز شما ابتدا فرم تهیه آنالیز را  مشابه نمونه ای که در  ادامه مطلب   آورده ام تهیه می کنی و سپس خودت زحمت آنالیز در خواستی ات را می کشی . البته به شرح آنچه در ادامه مطلب  توضیح داده ام . و در پایان 3 نکته رایگان دیگر هم از بنده دریافت خواهی کرد . 

..

.. 

موضوع کار:  آنالیزهای فهرست بهای ابنیه سال

نام دستگاه اجرائی: 

فهرست بهای رشته:  ابنیه   

‏فصل‏ :             

شرح کار

شماره ردیف فهرست بها:

واحد:

مبالغ به ریال

ردیف

شرح

واحد

مقدار

مبلغ واحد

ضریب

بهای کل

نیروی انسانی

1

2

3

جمع نیروی انسانی

ماشین آلات و ابزار

1

2

3

جمع ماشین آلات و ابزار

مصالح

1

2

جمع مصالح

حمل

1

2

جمع حمل

جمع بهای واحد ردیف یاردیفهای معادل:

بهای واحد کار

مقایسه پیشنهادنسبت به برآورد(درصد)

ابتدا  بررسی می کنی که برای نصب و اجرای یک واحد ( بطور مثال یک پارتیشن 4 متر مربعی )  چه نیروهای فنی ( از کارگر تا استاد کار ماهر و ...)  بطور معمول  بکار گرفته می شوند. ( تعداد مشاغل ، واحد کار هرنفر که نفرساعت است  و مقدار نفر ساعت هر کدام را  در جدول آنالیز یا دداشت می کنی .  بهای واحد نفرساعت  هر شغل را  نیز در قسمت مبلغ واحد می نویسی  ، ضریب  کار برابر است با  آنچه شما را به  یک واحد کار می رساند ( در اینجا شما برای یک پارتیشن 4 متر مربعی محاسبه کرده ای پس ضریب شما می شود 4/1 یعنی 25/. ) و از ضرب این اعداد  ( مقدار ' مبلغ واحد و ضریب ) بهای کل  ان ردیف به دست می آید. 

این کار را برای ماشین آلات و تجهیزات بکار گرفته شده  ، مصالح مصرفی و حمل مصالح و حمل تجهیزات در کارگاه نیز انجام و محاسبه می نمایی . 

در پایان شما به مبلغی می رسید ( جمع بهای واحد )  که ممکن است  با مبلغ فهرست بهاء تفاوت داشته باشد .   مهم نیست .   چون  این هم راه حل دارد  شاید مثل یک فوت کوزه گری باشد.

برای نتیجه مطلوب تر، بنده سه تا کار می توانم برایت انجام دهم :

1-       بهای واحد های مورد نیازت را برایت ای میل کنم . ( شما فقط بگو چه بهای واحدهایی از  چه سالی را نیاز داری تا اگر داشتم برایت ارسال کنم  - البته نگران نباش خیلی از منابع را دارم  - ).

2-       فوت کوزه گری که گفته بودم  را برایت توضیح دهم و

3-       یک نکته سوم دیگر هم هست .

وقتی آنالیزت را تهیه کردی  و تمام شد آنرا برایم ای میل می کنی ، بنده آن را یک بررسی می کنم و  اشکالات  آنرا همراه نکات 2 و 3  فوق که نیازت خواهد شد  از طریق ای میل برایت ارسال خواهم نمود.

یادت نرود که خواستن توانستن است عزیز .

موفق باشی .

نظرات (1)
شما با استفاده از وی پی ان به سرور ما در کشور آمریکا متصل می شوید و می توانید با سرعت بسیار عالی در اینترنت گشت و گذار کنید بدون اینکه سایتی برایتان فیلتر باشد و یا از باز کردن سایتی تحریم باشید در واقع با استفاده از وی پی ان (تونل ارتباطی) به سرور ما در آمریکا متصل می شوید و آی پی شما به یک آی پی آمریکائی تغییر می کند و در حقیقت از آمریکا کانکت می شوید و در همه جای اینترنت شما را به عنوان یک شهروند آمریکائی می شناسند
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد